• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ادغام آرایه و mysql و نمایش محتویات mysql
Thumbs Up 
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
بنده یک جدول در mysql دارم با نام examination
توی جدول examination ، یک فیلد با نام type وجود داره که مربوط میشه به کد اختصاری سه حرفی دروس . مثلا zis مربوط میشه به درست زیست شناسی و یا ama مربوط میشه به آمار .
وقتی کاربر به سوال پاسخ میده ، اطلاعات سوال ، پاسخ صحیح و این کد سه حرفی وارد جدول examination می شوند تا بعدا برای ایجاد کارنامه فرد استفاده شه . پس اگر فرد به ده سوال زیست جواب داده باشه ، 10 ردیف اطلاعات وجود داره که طبیعتا در هر 10 تا ردیف ، فیلد zis وجود و یا ama وجود داره .
حالا بنده میخوام اطلاعات جدول examination رو برای ایجاد کارنامه استفاده کنم. مثلا اگر در جدول examination ، فیلد type دارای دو مقدار مختلف ama و zis در ردیف های مختلف باشد ، پس ما باید دو کارنامه برای دو درس زیست و آمار داشته باشیم(نه 20 تا کارنامه چون بیست تا فیلد type داریم) . پس در این صورت از آرایه استفاده میکنم ، مثل کد زیر :
کد پی‌اچ‌پی:
                $nana = array
                  (

$data11['type2'],

$sahih11,

$ghalat15,

$kol,

$darsadnew

);
                  echo
'<p style="color:green;font-size:15px;">'$nana[0].' >>>>>> تعداد پاسخ های صحیح : '.$nana[1].'</p>';
                  echo
'<p style="color:red;font-size:15px;">'$nana[0].' >>>>>> تعداد پاسخ های غلط : '.$nana[2].'</p>';
                  echo
'<p style="color:blue;font-size:15px;">'$nana[0].' >>>>>> تعداد کل سوالات این درس : '.$nana[3].'</p>';
                  echo
'<p style="color:#FB65B0;font-size:15px;">'$nana[0].' >>>>>> درصد این درس : '.$nana[4].'</p>'
حالا مشکل اینجاست که :
1- اگر از while استفاده کنم به تعداد رکوردها کارنامه ها رو تکرار میکنه (با شرط where نتونستم فقط دو تا کارنامه که یکیش برای آمار هستش و یکی برای زیست ایجاد کنم)
2- اگر از while استفاده نکنم ، فقط کارنامه یکی از دروس رو ایجاد میکنه ، مثلا فقط کارنامه درس زیست رو .
قبلا از شکیبایی شما برای پاسخگویی تشکر میکنم.
خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من / ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان