• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرا نشدن حلقه در php
سلام دوستان
کامپوننتی نوشتم یه قسمتش از یک حلقه for استفاده میکنم که شروع و پایان کونتور حلقه دوتا متغییر (st$ و en$) هست که چند خط قبل از اون محاسبه میشه
کد:
for ($i=count($arraymatch)-1; $i>=0 ;$i--)
        {
            if($arraymatch[$i][5]!="" and ($arraymatch[$i][1]==$team or $arraymatch[$i][2]==$team))
            {
                $current_stage=$arraymatch[$i][7];
                break;
            }
        }
        if ($current_stage<10)
        {
            $st=1;
            $en=$current_stage;
        }else
        {
            $st=$current_stage-9;
            $en=$current_stage;
        }
و بعد از هم حلقه که به شکل زیر نوشتم
کد:
for ($i=$en; $i>=$st; $i--)
        {
            for ($j=0; $j<count($arraymatch); $j++)
            {
                if($arraymatch[$j][7]==$i and ($arraymatch[$j][1]==$team or $arraymatch[$j][2]==$team))
                {
                    $result_match[]=$arraymatch[$j];
                    break;
                }
            }
        }
لازم هست بگم arraymatch$ یه آرایه دو بعدی هست و هدف از این چند خط ایجاد آرایه دو بعدی result_match$ که زیر مجموعه ای از arraymatch$ هست.
حالا مشکل: تا حالا وقتی آرایه arraymatch من واسه یه حالت خاص که 13 سطر داشته کار میکرده و هیچ مشکلی نبوده اما تو یه حالت خاص که 306 سطر داشته به همین خط که میرسه تو حلقه گیر میکنه. و انگار که داره محاسبه میکنه و نمای خروجی من منتظر تمام شدن خطوط برنامه میمونه (که البته زمان زیادی طول میکشه تا ارور محدودیت مدت زمان انجام میده)
چک کردم با تعداد 306 سطر مشکلی نداره که تصور کنید شاید محاسبات زیاد میشه طول میکشه
وقتی شروع و پایان حلقه رو مستقیما یک عدد (نه متغیر) وارد میکنم بدون مشکل کار میکنه.
چک میکنم دو متغیر st و en درست محاسبه میشه و عددش بدون مشکل حساب میکنه اما وقتی میشینه تو حلقه حلقه هنگ میکنه. وقتی همون اعداد متغییر رو بصورت مستقیم عدد وارد میکنم توی حلقه، حلقه کار میکنه
موندم مشکلش چیه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
والا من از این چیزا حالیم نشد چی نوشتی ولی آرایه رو به foreach نشون بدی بهتره! نیازی به کلید و شمارش تعداد اعضای آرایه نداره
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان