• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آینده ی php در تعامل با پایگاه های داده؟
بسم الله؛
سلام دوستان.
این تاپیک رو توی فروم برنامه نویس دیده بودم و چون چند وقتی بود که خودمم فکرم درگیر چنین مساله ای بود گفتم اینجا مطرح کنم به یه جمع بندی برسیم و نظر دوستان رو راجع به آینده پایگاه های داده بدونم.
میدونیم که PHP در زمینه ارتباط با پایگاه داده با Mysql راحت تره و معمولا هم پروژه هامونو با این پایگاه داده مینویسیم.
اما با وجود حضور پررنگ دیتابیس های دیگه ای مثل PostgreSQL یا MongoDB یا MariaDB میخواستم بدونم چه آینده ای میشه برای Mysql متصور بود. به نظر شما برای 5سال دیگه میشه بهش تکیه کرد یا کم کم باید خودمونو آماده کنیم برای مهاجرت به پایگاه داده های دیگه.
تکلیف رقابت MySQL با دیتابیس های دیگه ای مثل PostgreSQL یا MariaDB چی میشه؟

از اون طرف بحث دیتابیس های NOSQL هم مطرحه که اگه اشتباه نکنم یه مصداقش میشه MongoDB.
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : Maysam.m MR-AMIR
5 سال دیگه باید ارزیابی کرد ! به هرحال بستگی به CMS های پرطرفدار مثل وردپرس ، جوملفا ، دیتالایف هم داره که سمتشون رو انتخاب کنن ولی فعلا که برا mysql هست ! به نظر من تا وقتی اینا پا پس نکشیدن mysql همیشه پابرجاست Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : MR-AMIR
نمیشه بگیم باید صبر کرد تا پنج سال دیگه. سایتهای بزرگ بهرحال اکثرا اینجوری که من خوندم با MySQL شروع کردن. اما کم کم مهاجرت کردن به دیتابیس های دیگه.
امروز یکی از همکاران شرکت میگفت DirectAdmin هم قراره تا چند وقت دیگه پشتیبانی از MySQL رو متوقف کنه و میره سراغ MariaDB.

یه مقاله ای خوندم جالب بود.
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
من تا دلت بخواد مقاله خوندم در مورد دیتابیس ها و اینکه کدومش به درد میخوره یا کدومشو استفاده کنیم الان .
شمایی که الان داری از MySQL استفاده میکنی هیچ نگران نباش اگر پس فردایی اوراکل Mysql رو تجاری اعلام کنه بلافاصله همه سویچ میکنن روی MariaDB و Percona
بدون حتی تغییر یک خط کد Big Grin

Postgresql هم که من خودم الان درگیرشم مقاله چندان زیادی توی نت براش پیدا نکردم (البته فارسی منظورم بود) و هنوز نمیدونم چه سایتهایی دارن ازش استفاده میکنن (ایرانی منظورم بود)
توی سایت http://barnamenevis.org خیلی مقالات خوبی میتونی پیدا کنی
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : AlirezaHS Maysam.m MR-AMIR
mysql همین الانش هم شکست خورده و percona یا mariadb خیلی ها بهش سوئیچ کردن. چون نیاز به تغییر در کد نبوده و بیسشون هم mysql هست. این مربوط به وردپرس یا جوملا نمیشه. چون هر نرم افزاری که روی mysql جواب بده روی این دیتابیس ها هم جواب میده.
البته جدیدا بعضی از فریم ورکها پشتیبانی از pgsql هم اضافه کردن که جای بسی خوشحالی داره.
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal Maysam.m MR-AMIR
منم با @narenji موافقم. تا زمانی که cms های بزرگی مثل وردپرس و جوملا دارن تحت mysql کار می کنن به این سادگی ها نمی تونه کنار گذاشته بشه.
  پاسخ
(۱۳۹۳ آبان ۱۲, ۰۴:۳۹ ب.ظ)mahdavi1456 نوشته: منم با @narenji موافقم. تا زمانی که cms های بزرگی مثل وردپرس و جوملا دارن تحت mysql کار می کنن به این سادگی ها نمی تونه کنار گذاشته بشه.
cms های بزرگ خودشون رو در راستای دیتابیس ها قرار خواهند نه اینکه دیتابیس ها در راستای cms ها.
  پاسخ
(۱۳۹۳ شهریور ۰۵, ۰۱:۵۸ ب.ظ)narenji نوشته: 5 سال دیگه باید ارزیابی کرد ! به هرحال بستگی به CMS های پرطرفدار مثل وردپرس ، جوملفا ، دیتالایف هم داره که سمتشون رو انتخاب کنن ولی فعلا که برا mysql هست ! به نظر من تا وقتی اینا پا پس نکشیدن mysql همیشه پابرجاست Cool
بین این cms ها کدومشون کاربردی تره ؟ 

https://kosarprint.com
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان