• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا کلید اصلی و فرعی مهم هست؟؟
من یه دیتابیس طراحی کردم و برنامه ای هم هست که داره اجرا میشه
که چندین جدول داره و همه جدا هستن
مثلا
اخبار
یوزرها و...

مثلا برای لود نام کسی که خبر رو درج کرده از id که در جدول اخبار و مربوط به id یوزر هست این کارو انجام میدم

آیا تعیین کردن کلید اصلی و فرعی در دیتابیس هم مهم هست؟؟این کارو نکردم و ستون معمولی هست مشکلی پیش میاد؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ مرداد ۱۶, ۰۲:۴۷ ب.ظ)mehdiops نوشته: من یه دیتابیس طراحی کردم و برنامه ای هم هست که داره اجرا میشه
که چندین جدول داره و همه جدا هستن
مثلا
اخبار
یوزرها و...

مثلا برای لود نام کسی که خبر رو درج کرده از id که در جدول اخبار و مربوط به id یوزر هست این کارو انجام میدم

آیا تعیین کردن کلید اصلی و فرعی در دیتابیس هم مهم هست؟؟این کارو نکردم و ستون معمولی هست مشکلی پیش میاد؟

سلام، بله مهم هست.
خب شما وقتی داخل دیتابیس کلیدها رو تعریف می‌کنین در واقع دارین روابط رو مشخص می‌کنین و ورودی‌ها به نوعی توسط پایگاه داده validate می‌شن. مثلا کاربر با آی‌دی ۷۰۰ خواست داخل جدول اخبار درج انجام بده، اول پایگاه داده چک میکنه که آیا همچین کاربری وجود داره؟ اگر وجود نداشته باشه عملیات درج رو انجام نمیده.
یا مثلا فرض کنید کاربر ۲۰ از پایگاه داده حذف شد. چه اتفاقی می‌افته؟ آیا اصلا پایگاه داده باید اجازه بده کاربری که قبلا یک خبر درج کرده حذف بشه؟ یا اگر اجازه داره، در صورت حذف باید همه خبرهای مربوط به اون فرد هم حذف بشه؟ یا خبرها باقی بمونه ولی آی‌دی یوز null بشه؟ این قوانین می‌تونه داخل روابط تعریف بشه و کار شما رو راحت‌تر بکنه.
این قوانین وقتی که حجم داده‌ها زیاد بشه باعث میشه مدیریت پایگاه‌داده آسون‌تر بشه.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys Reza

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان