• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا واقعا وبسایت هک شده؟ این رو گوگل وبمستر مشخص میکنه
سلام،

دو روز پیش (یعنی ۲ آگوست ۲۰۱۲) Matt Cutts مشهور خبر جالبی رو در وبسایتش منتشر کرد که من امروز خوندم.
این خبر از این جهت جالب هست که تاحالا در موردش نشنیدید. خودمم نمیدونستم. انگار اونا هم نمیدونستن Big Grin

مت کاتس نوشته ابزار fetch as googlebot که توی گوگل وبمستر هست شاید کاربردش چیز دیگه باشه ولی از این جهت هم میتونه کمکتون کنه. که در ادامه نوشته وبسایت یه موسیقیدان شناخته شده هک میشه و مدیر برنامه های اون موسیقیدان مینویسه که همه چی درست شده ولی مت کاتس میره پشت سیستم خودش و با اختیاراتی که داره چک میکنه ببینه واقعا همه چی درسته یا نه. مدتی بعد مت کاتس براش کامنت میذاره که نه اینطوریام که فکر میکنی نیست.

داستان چیه؟!

مت کاتس میگه شاید به ظاهر و الآن که من و تو داریم میبینیم سایت درسته و مشکلی نداره ولی روبات ها مشکلات ریز تر هم میبینن و صد البته یه جور دیگه.
به اصطلاح خودمون ما مو رو میبینم روباتا پیچش مو رو Smile
برای همین وقتی یه درخواست به ابزار fetch as googlebot که میدیم روبات رو مجبور میکنیم یه واکشی انجام بده که خطای سایت هک شده دریافت میکنه.
دلیلشم توضیح داده، هکر اون وبسایت از روشی زیرکانه ولی رایج برای هک استفاده کرده.

البته روش هک توضیح داده نشده ولی راه جلوگیری و رفع این مشکل رو میتونید از این لینک بخونید.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : ali786 oia
من چیزی نفهمیدم هاExclamation
  پاسخ
تشکر شده توسط : farhadfery
نقل قول:من چیزی نفهمیدم ها
کجاش گنگ بود داداش؟ Heart
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن: