• 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا فریم ورک ها سرعت کار را پایین می آورند؟
استفاده از فریم ورک در سیستم هایی که احتمالا قابل توسعه هستند در هر شرایطی اشتباه ست.
البته درسیستم ها . نه هر چیزی که چهارتا خط کد برای نمایش اطلاعات داره.
فریم ورک ها ذاتا جامع نوشته میشن ، این روسیستم بار می اره ، حافظه مصرف میکنه ، سرور سیستم و مشغول میکنه و هزارتاچیز دیگه
درضمن فریم ورک یعنی چارچوب نه کد آماده.
بنا به این تعریف نه زند نه دات نت مایکروسافت ، هیچ کدوم فریم ورک نیستند
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal hidensoft shgninc
جواب احتمالی وحید :
نقل قول:آقا من خودم یه پلاگین واسه زند نوشتم حافظه رو دو برابر می کنه Big Grin

کد:
A framework is a basic conceptual structure used to solve or address complex issues, usually a set of tools, materials or components. Especially in a software context the word is used as a name for different kind of toolsets, component bases, then became a kind of buzzword or fashionable keyword.
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal
نه جوابم یه چیز دیگست Big Grin
هایدن سافت لطفا منبع

نقل قول:استفاده از فریم ورک در سیستم هایی که احتمالا قابل توسعه هستند در هر شرایطی اشتباه ست.

میشه منظورتون رو دقیق تر بگین من به شخصه منظور دقیق شما رو نفهمیدم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
منبع
  پاسخ
تشکر شده توسط : shgninc
(۱۳۸۸ دى ۲۷, ۰۳:۱۰ ق.ظ)alimokhlesi نوشته: استفاده از فریم ورک در سیستم هایی که احتمالا قابل توسعه هستند در هر شرایطی اشتباه ست.
البته درسیستم ها . نه هر چیزی که چهارتا خط کد برای نمایش اطلاعات داره.
فریم ورک ها ذاتا جامع نوشته میشن ، این روسیستم بار می اره ، حافظه مصرف میکنه ، سرور سیستم و مشغول میکنه و هزارتاچیز دیگه
درضمن فریم ورک یعنی چارچوب نه کد آماده.
بنا به این تعریف نه زند نه دات نت مایکروسافت ، هیچ کدوم فریم ورک نیستند

استاد فرمایش شما محترم ولی به نظر من و تا جایی که من می دونم فریم ورک هایی مثل زند اکثر موارد مورد نیاز یک برنامه حرفه ای را تامین می کنند و اگر هم برنامه ای می نویسید که دارای امکانات فراتر از چارچوب های آماده است می توانید کلاس های بیشتر و کاستومایز تری برای برنامه خود بنویسید . چرا نباید از یک فریم ورک که امنیت و سرعت را بالا می برد در سیستم های توسعه پذیر استفاده کرد؟
ولی در مورد مصرف حافظه حق با شماست
  پاسخ
تشکر شده توسط :
در مورد حافظه مخالفم
در مورد اینکه zend و ‌ یا دات‌نت‌فریم‌ ورک هم فریم ورک نیستن مخالفم
اینها چهارچوب هستن و برای چهارچوب بودن نیاز به کد نویسی دارن. و البته این کدها کدهای آماده نیست. همون چهار چوب هستند که یک سری ابزار هم در اختیار می زارن‌.‌ ویکی میگه

A framework is a basic conceptual structure used to solve or address complex issues, usually a set of tools, materials or components
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:بنا به این تعریف نه زند نه دات نت مایکروسافت ، هیچ کدوم فریم ورک نیستند
این دوتا که از اسمشون هم معلومه چی هستن.
تعریفی که شما بهش استناد کردین منبعش کجاست که به دست شرکت های مایکروسافت و زند نرسیده؟Wink
(جهت مزاح عرض کردم)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من یک web application حسابداری نوشتم ولی از هیچ فریم ورکی استفاده نکردم و همه آن را خودم کد نویسی کردم
نمی دانم کار درستی است یا نه
ولی مشکلی هم نداشتم
ولی سوال من این است که آیا می توانم به همین روند ادامه دهم و بدون فریم ورک ها برنامه های بزرگ دیگری هم بنویسم و یا نه باید برای پیشرفت کارم از یک فریم ورک استفاده کنم؟
(فعلا وقت ازاد برای آموزش دارم شی گرایی کامل کنم یا فریم ورک یاد بگیرم)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من خودم تا چند ماه پیش خودم کد می نوشتم .
ولی از وقتی با فریم ورک کار کردم تازه دارم از برنامه نویسی لذت می برم .
مهم ترین مزیت فریم ورک اینه که مانع از اختراع دوباره ی چرخ می شه ( به قول بعضی دوستان ) و اینکه خیلی از اصول و استاندارد ها توش رعایت شده .
[عکس: logo-small.jpg]
  پاسخ
تشکر شده توسط : nasserghiasi scooter
من خودم تو پروژه هام از زند استفاده می کنم و کل پروژه ها رو با زند پیاده سازی کردم . یعنی با db object بخاطر انعطاف پذیری بسادگی آب خوردن می تونم دیتابیس نرم افزار رو از mysql به oracle تغییر بدم.
به نظر من کد های فریم ورک ها خیلی بهینه تر و سریع تر و امن تر از کدهایی که ما می نویسیم خواهند بود چون ده ها برنامه نویس حرفه ای روش کار کردند و صد ها بار عیب یابی و تست شدند
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان