• 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا فریم ورک ها سرعت کار را پایین می آورند؟
من خودم روی یه همچنین پروژه ای با zend به یه بنده خدایی مشاوره ای رو دادم.
باید یه نکته‌ای رو بگم. وقتی که سیستم پیچیده میشه نباید از فریم ورکها انتظار داشته باشیم که بیان و واسه ما آسونش کنن. مشکل این طرف هم همین مولتی اپلیکیشن هست
باید بگم این بسته به تحلیل و پیاده سازی شما هست
این فکر بسیار اشتباه هست که یه فریم ورک اونجور هست باید بتونه نیازتون رو برطرف کنه. برای پروژه های بزرگ بهتره خودتون یه فریم ورک مجزا داشته باشین
به عنوان مثال. من می خواستم برای پروژه روی action ها و controllerهام ACL بزارم و این مورد رو توی دیتابیس تعریف کرده بودم. خوب واسه اینکار توی پروژه یه پلاگین نوشتم.
یا اینکه برای مولتی اکشن هام. یه کلاس جدید برای کنترلر تعریف کردم که روی قسمت dispacher می تونست این کار رو برام انجام بده. تا یه کلاس جدید برای جداول با نام Vahid_Db_Table که متد getTotal رو داشت.
یا مثلا یه کلاس با نام Vahid_Db_Table_Row که یه سری کارهای به خصوص رو انجام میده و ...

قرار نیست یه فریم ورک همه چیز رو پیش پای شما بزاره. یک بستر خیلی مناسب هست. باید اولش یه تجزیه و تحلیل درست انجام بشه (این رو از آقای مخلصی یاد گرفتم) و یه پایه درست از نرم افزار رو داشته باشیم و سعی کنیم تا جایی که میشه پروژه رو ساده تعریف کنیم و بعدش از بستر یه فریم ورک استفاده کنیم و پیاده سازی کنیم.
شاید این یه نظر شخصی باشه اما با توجه به تجربه‌ای که دارم نوشتن یه فریم ورک اونم به تنهایی برای یه پروژه بزرگ یه خطر خیلی بزرگی رو برای آینده سیستم داره مگر اینکه چند تحلیلگر حرفه ای و چند برنامه نویس حرفه ای به صورت مداوم روش کار کنن.
شما مگنتوکامرس رو ببینید با زند نوشته شده. اما هر چی در مورد رفتارهایی که انجام میده فکر می کنیم با اون چیزهایی که از زند یاد گرفتیم متفاوت هست دلیلش هم همون هست که در بالا مفصل گفتم
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal hidensoft parvane k2-4u
نقل قول:این فکر بسیار اشتباه هست که یه فریم ورک اونجور هست باید بتونه نیازتون رو برطرف کنه. برای پروژه های بزرگ بهتره خودتون یه فریم ورک مجزا داشته باشین

منظور من از این حرف این هست که باید یه فریم ورک که از فریم ورک اصلی ارث بری کرده باشه. در واقع کاستومایز شده فریم ورک مثلا zf
  پاسخ
تشکر شده توسط : scorpion
کلا با وحید هرجا صحبت کنی نهایتا به zf ختم می شه Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal shgninc
خب دلیلش اینه من با فریم ورکهای دیگه کار کردم اما نه حرفه ای و بنابراین صحبتی نمی تونم در موردش بکنم. اما توی zf خیلی کار کردم و سعی کردم طرح هایی رو که دارم توش پیاده سازی کنم.
ایشالا یه موضوع در مورد چگونگی نوشتن یه برنامه بزرگ توی zf ارائه بدم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دربرنامه نویسی و مخصوصا برنامه نویسی حرفه ای منطق حرف اول رو می زه و من هم در این مورد کم کاستی نزاشتم و مطابق با استاندارد هایی که وجود داره کد نوشتم و از Pear هم به خوبی استفاده کردم تا بشه روش به عنوان یک فریم ورک کامل حساب بازکرد و بطور کامل کاستومایز شده برای همین سیستم هست و متاسفانه هیچ فریم ورکی نمی تونست نیاز های منو براورده کنده و اگر می کرد من باید اینقدر کاستومایز می کردم که اصلا معلوم نبود سیستم جواب بده یا نه و اما در مورد zf من خودم پیشنهاد کار با zf رو دادم و مدیر پروژه که خودش به این فریم ورک تسلط کامل داره بنا به دلایلی که اون رو ضعف این فریم ورک می دونست و من یادم نمیاد قبول نکرد و من هم تا اونجا که امکان داشت با سیمفونی کار کردم و کاستومایز هم کردم اما در هر قدم به مشکل بر می خوردم و دوباره ناچار به تغییرات می شدم که البته به دلیل پافشاری خودم روی این فریم ورک این زمان تلف شد و در نهایت تیم برنامه نویسی تصمیم به ساخت یک فریم ورک گرفت که به حمدالله تا این لحظه به طور کامل پاسخ گو بوده.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ای کاش یک جدولی بود که میشد این فریم ورک ها رو گذاشت توش!
برسی کرد.
--
من تاحالا با فریم ورک ها برنامه ننویشم فقط مسپل دیدم
داشتم به این فکر می کردم که ارزش داره که براش وقت بگذارم ؟ Undecided
  پاسخ
تشکر شده توسط :
www.phpframeworks.com
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_...frameworks

ولی بحث در مورد فریم ورک ها بیشتر از اینا هست و باید بیشتر در موردشون تحقیق کرد
  پاسخ
تشکر شده توسط : shgninc
یک جیمیل بده تا یک داکیومنت شیر کنم واست
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نمی شد هنیجا شیر یا پلنگ کنی ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : k2-4u parvane
آره اگر همین جا پلنگش کنی . کیمیا گری جالبی میشه (چه برسه شیر)
korosh@raoufi.net
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان