• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا داشتن چند برچسب H1 روی یک صفحه وب از هر لحاظ ایرادی ندارد؟
سلام،

داشتم کتاب آمورش HTML5 و CSS3 در قالب پروژه (مترجم: امیر عباس عبدالعلی) رو میخوندم که با عبارت زیر روبرو شدم.

نقل قول:پیشنهاد شده است که هر صفحه تنها یک برچسب h1 داشته باشد و دیگر عنوان های صفحه از برچسب های h2 تا h6 استفاده کنند. - ص ۶۵

از این رو که این صحبت کاملا مرتبط با مباحث بهینه سازی هست و من هم در یادگیری بهتر این علم میکوشم تصمیم گرفتم جستجویی کنم تا به صحت این موضوع پی ببرم.

آیا داشتن چند برچسب H1 روی یک صفحه وب از هر لحاظ ایرادی ندارد؟

متخصصان علم بهینه سازی هنوز (تا سال 2012) بر سر این موضوع بحث میکنند. عده ای معتقدند که از هیچ نظر ایرادی ندارد در یک صفحه چند برچسب h1 قرار داشته باشد البته با دلیل اما عده ای دیگر مخالف صحبت عده قبلی هستند و ادعا میکنند در یک صفحه باید فقط یک برچسب h1 باشد آن هم برای مهم ترین المنت روی صفحه.
اما چیزی که هر دو گروه با آن موافق هستند این هست که سوء استفاده از این برچسب میتواند به ضرر یک صفحه وب تمام شود.
در نتیجه ایجاد کردن چندین برچسب h1 با هدف افزایش رتبه بر روی یک صفحه سوء استفاده محسوب میشود و هر دو گروه آن را رد میکنند.
در سال ۲۰۰۹ گوگل دستوری را ایجاد کرد که داشتن چند برچسب h1 را بدون مشکل میداند فقط تا زمانی که با دلیل ایجاد شده باشند.
بعنوان مثال به وردپرس نگاه کنید. این سیستم بطور گسترده بعنوان یک پلت‌فرم وب که بهترین بهینه سازی را داراست پذیرفته شده است.
پوسته پیش‌فرض آن، Twenty Eleven، دو برچسب h1 دارد؛ یکی برای عنوان سایت و دیگری برای عنوان صفحه یا خبر.
حالا کاملا آشکار شد که داشتن چند برچسب h1 روی یک صفحه وب بدون مشکل خواهد بود. البته، ناگفته نماند که موتور جستجوگر بینگ همچنان به داشتن یک برچسب h1 روی یک صفحه تاکید دارد.

منبع توضیحات
http://newjerseyseofirm.com/h1-tags-seo-guide/
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza hamid_80386 zoghal voltan boBak Hamid

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان