• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا ایران پی اچ پی به پایان عمر خودش نزدیک میشود؟
سلام

تنها فروم متخصصین پی اچ پی فارسی چرا باید اینقدر غیرفعال باشه؟
چرا برای پاسخ به سوالاتمون اینقدر باید منتظر بمونیم؟ در طول یک روز یعنی حتی یک برنامه نویس نیست که سوالی که مطرح میشه رو بتونه جواب بده؟

برای من که یه پی اچ پی کارم نا امید کننده است که فروم پی اچ پی فارسی فعال نیست.

برخی از اعضای قدیمی هم برخورد مناسبی با عضوهای جدید ندارن. دیدم که که میگم. مثلا وقتی تاپیکی عنوان نامناسب داره، سعی نمیکنن اول راهنمایی کنن بعد تذکر بدن.
به یـزدان که گر ما خرد داشتیم
کجـا این سر انجـام بد داشتیم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin
من اصلا با نظرتون موافق نیستم. به نظرم شاید یه مقدار دیر به سوالات پاسخ داده میشه اما در کل اکثر سوالات رو دوستان پاسخ میدند.
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اینجا اکثر دوستان استاد هستند و واقعا اطلاعات بالایی دارند .
لذا اگر سوالی بپرسید فقط راهنمایی میکنن و لقمه آماده نمیگیرند

شما حتی اگر به مشکل خیلی خیلی پیچیده ای برخورد کرده باشید محاله اینجا لااقل یک نفر یک راه حل یا راهنمایی بلد نباشه

اما در مورد سوالات آماتورانه و تازاه کارانه واقعا مشکل هست
به طور مثال طرف هنوز در مفاهیم ابتدایی مونده حالا میخواد سایت فلان و بهمان بنویسه خب مشخصه خیلی سوالات براش پیش میاد و حتی اگر هم توضیح بدهند متوجه نخواهد شد !

نسبت به تجربه ای که این دوستان دارند عرض میکنم ، اگر کاملا تسلط کافی داشته باشید ، به راحتی میتونید از این انجمن بهره کافی ببرید اما اگر هنوز در مفاهیم اولیه مشکل دارید بهتره به انجمن های دیگر مثل http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?30-PHP l مراجعه کنید .

اینجا اکثرا راهنمایی میکنند برای حل مشکل ، برای مفاهیم ابتدایی آموزش نمیدهند چون نه وقتشو دارند نه انرژیشو
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Muhammad-Ali Maysam.m admin ramtin2025
نمونه ای از برخورد مناسب Dodgy
(۱۳۹۳ بهمن ۱۶, ۰۱:۱۴ ب.ظ)Maysam.m نوشته: من اصلا با نظرتون موافق نیستم.

(۱۳۹۳ بهمن ۱۶, ۰۱:۳۱ ب.ظ)Reza نوشته: لقمه آماده نمیگیرند

اما در مورد سوالات آماتورانه و تازاه کارانه واقعا مشکل هست

اینجا اکثرا راهنمایی میکنند برای حل مشکل ، برای مفاهیم ابتدایی آموزش نمیدهند چون نه وقتشو دارند نه انرژیشو

کدوم سوال من آماتورانه بود؟ فکر هم نمیکنم شما از وقتی به دنیا اومدین برنامه نویس بودین.
بهتره یکبار در مورد مفهوم فروم فکر کنید. اگر وقت و انرژی ندارین پس چرا توی سایت مسئولیت دارین؟
لطفا احساسی برخورد نکنید.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول: کدوم سوال من آماتورانه بود؟ فکر هم نمیکنم شما از وقتی به دنیا اومدین برنامه نویس بودین.
همه سوالاتتون ناشی از عدم تسلط لازم به مبحث مورد نظر هست .
دقیقا مثل شخصی هستید که از ده جلسه آموزش رانندگی فقط جلسه اول رو رفته و حالا پشت فرمون نشسته و کلی سوال براش پیش اومده و میخواید مثل شوماخر هم رانندگی کنید !!!
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Muhammad-Ali Maysam.m
با ایجاد کننده تاپیک موافقم. تو دو هفته اخیر چندین بار سوال پرسیدم ولی هیچ کدوم جواب داده نشد
قبل از سوال پرسیدن داخل انجمن جستجو کردم سوالم تکراری نباشه
  پاسخ
تشکر شده توسط : sara147
@sara147

اینجا کاربر آزاده برای فعالیت، ما نمیتونیم در این مورد از کسی ایرادی بگیریم.

نقل قول:برخی از اعضای قدیمی هم برخورد مناسبی با عضوهای جدید ندارن. دیدم که که میگم. مثلا وقتی تاپیکی عنوان نامناسب داره، سعی نمیکنن اول راهنمایی کنن بعد تذکر بدن.

اکثر اعضای جدید،
- قوانین انجمن رو مطالعه نمیکنن
- سوالات کلی و مبهم میپرسن
- کد آماده میخوان
- قدیمی و جدید فرقی نداره، برخورد نامناسب رو هر دو طرف دارن
- جستجو ندارن، 80 درصد سوال هایی که اینجا پرسیده میشه با یه جستجوی کوچیک داخل گوگل به پاسخ مناسب خودش میرسه
- هیچ تلاشی برای حل مشکلشون نیمکنن و منتظرن اینجا شخص دیگه ای جاشون این کارُ انجام بده.
- نحوه ی پرسش سوالشون اصلا مناسب نیست، انقدر بد و پیچیده سوال میپرسن که واقعا وقت خوندن گمراه میشیم. در حالی که هر چی پرسش واضح تر باشه بهتر میشه کمکشون کرد.
و...
این مسائلی که گفتم ربطی به تازه واردی یا پایین بودن سطح علمی نداره، مربوط به فهم و درک کاربر میشه.
وقتی شخص مقابل حتی برای نحوه ی مناسب پرسش خودش وقت نمیذاره حق میدم به اون کاربری که پاسخ نده، سرد بشه بره و در نتیجه فعالیت انجمن بیاد پایین.
اگر پیام های خصوصی خودمُ نشونتون بدم میبینید چقدر به کاربران تازه وارد تذکر دادم و چه جواب هایی دادن! حتی خیلی هاشون رفتن از انجمن!

موضوع بعدی برمیگرده به خودتون.
اینکه کسی با نظر شما مخالفت میکنه نشون دهنده ی برخورد نامناسبش نیست.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa Reza Muhammad-Ali Maysam.m
90 درصد حرفتون رو قبول دارم.
ولی به نظر من توی فروم هدف اینه که به بقیه برنامه نویسان کمک کنیم تا رشد کنن. و در نهایت اینطوری به رشد علم کمک میکنیم.
در ثانی رفتار بعضی اعضا این حس رو به من منتقل میکنه که درصدد هستن تا فقط خودشون رو به عنوان متخصص در فروم مطرح کنن، تا باعث حفظ جایگاهشون بشه. و متاسفانه مسئولیت اصلی یادشون میره.
اگر هم تاپیکی گنگ هست یا مشکل داره، سعی کنیم خودمون رو بجای ایجاد کننده تاپیک قرار بدیم، بعد شاید تصمیم بهتری بگیریم.
نذاریم تا مثل اکثر فروم ها به خاطر عدم پذیرش افراد جدید و ناآگاه از طرف بقیه، به یک فروم مرده تبدیل بشه.

اگر سعی کنیم دانش خودمون رو در اختیار بقیه قرار بدیم چیزی از ما کم نمیشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa
راستش من با سارا موافقم
اینکه خیلی از بحث ها پاسخ داده نمیشه دلایلش همونه که احسان گفت.

شخصن وقتی می بینم طرف توی تیتر سوال زده خیلی مهم یا کمک فوری هیچ عکس العملی نشون نمی دم

ولی باید این اطلاع رسانی بشه بهش که چطوری سوال بپرسه

بنابراین باید یه کاری کرد.

قالب سایت رو توی ارسال تاپیک ویرایش می کنم و یه سری نکته ها رو اضافه می کنم
امیدوارم مفید باشه تا سوال های بهتری پرسیده بشه که پاسخ ها هم منطقی تر بشن

ممنون
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin sara147 ramtin2025
منم موافقم که ایران پی اچ پی رو به افول رفته. اما واقعا دیگه باید از خیلی قدیمیها توقع زیادی نداشته باشین. دیگه ماها وارد زندگی شدیم و مشغله های زیادی داریم. دینی که باید میدادیم رو دادیم وقت تازه نفس هاست.
ایران پی اچ پی نه در آمدی داشت و نه سودی. فقط جهت کمک بود و هنوز هم در این هدف باقی خواهد ماند. زنده بودنش تا وقتی هست که بقیه کمک کنن مطالب رو بخونن و بهشون جواب بدن.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Maysam.m undefined vejmad

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان