/
  • آپلود فایل با Drag & Drop

• ارسال پاسخ   امتیاز موضوع:
    • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

حالت موضوعی | حالت خطی آپلود فایل با Drag & Drop
    نویسنده پیام
    vejmad آفلاین
    عضو ارشد

اعتبار: 23
    تشکرها : 482
    ( 1246 تشکر در 610 ارسال )
    ارسال: #1
    آپلود فایل با Drag & Drop
    قضیه این جعبه هایی که میشه فایل رو کشید و انداخت روش و آپلود میشه چیه؟
    من تازه دیدم Big Grin
    توی google docs دیدم توی نرم افزار صفحه گسترده موقعی که insert image رو میزنی (میگم بنظرتون حالا چرا نمیشه همونطور عکس رو مستقیم بکشی روی خود صفحهء گسترده و آپلود بشه؟).
    به HTML5 ربط داره؟
    مثل اینکه کم کم از فناوری روز داریم عقب میفتیم!!
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱ مهر ۲۹ ۱۲:۴۴ عصر، توسط vejmad.)
    ۱۳۹۱ مهر ۲۹ ۱۲:۴۳ عصر
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    undefined غایب
    احسان

اعتبار: 76
    تشکرها : 2005
    ( 2071 تشکر در 1219 ارسال )
    ارسال: #2
    RE: آپلود فایل با Drag & Drop
    به کمک HTML5 و یه سری پلاگین های جی کوئری این کارو میشه انجام داد

ادرس: http://tutorialzine.com/2011/09/html5-fi...query-php/
    ۱۳۹۱ مهر ۲۹ ۱۲:۵۵ عصر
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط : ali786
    webnevesht آفلاین
    محمدرضا سلطانی

اعتبار: 22
    تشکرها : 384
    ( 702 تشکر در 427 ارسال )
    ارسال: #3
    انقدری که خودتو درگیر مسائل امنیتی کردی از چیزهای دیگه عقب میندازی رفیقBig Grin
    ۱۳۹۱ مهر ۲۹ ۰۱:۳۹ عصر
     تشکر شده توسط : vejmad Hamid ali786
    ali786 آفلاین
    I'm learning to coding

اعتبار: 10
    تشکرها : 771
    ( 161 تشکر در 104 ارسال )
    ارسال: #4
    سلام
    http://www.uploadify.com/
    هیچ میانبری وجود ندارد : حتی موزارت که در ۴ سالگی اعجوبه ای در موسیقی بود ، ۱۳ سال طول کشید تا بتواند اولین کار حرفه ای و جهانیش را بسازد ، محققان نشان دادند که برای متخصص شدن در بسیاری از زمینه ها (از شطرنج گرفته تا آهنگ سازی ، اپراتوری تلگراف ، نقاشی ، شنا ، تنیس ، …) حدود ۱۰ سال زمان لازم است
    ۱۳۹۱ مهر ۳۰ ۰۱:۰۹ صبح
     تشکر شده توسط :
    vejmad آفلاین
    عضو ارشد

ارسال: #5
    (۱۳۹۱ مهر ۲۹ ۰۱:۳۹ عصر)webnevesht نوشته شده توسط:  انقدری که خودتو درگیر مسائل امنیتی کردی از چیزهای دیگه عقب میندازی رفیقBig Grin
    یکم به شوخی گفتم داریم عقب میفتیم.
    تاحالا نیازش نبوده خب. پروژه ای نبوده که برخورد داشته باشم. وگرنه برای یادگیری من همه چیز مطالعه کردم و میکنم. این موردها که چیزی نیست یادگیریش زیاد سخت نیست و زمان زیادی نمیخواد؛ چیزهای خیلی پیچیده تر و حجیم تر از این رو کار کردم تاحالا.

همینجور محض کنجکاوی و اطلاعات مقدماتی گفتم فعلا ببینم چیه بعدا اگر لازم شد سریع برم سراغش.

یخورده هم چون HTML5 هنوز کامل جا نیافتاده و ظاهرا ساپورت خوب و یکدستی نداره بین مرورگرهای دارای آمار قابل توجه (البته شاید فقط IE از همه اینقدر عقب تره)، اولویت نمیدم به اینطور موارد.

ضمنا من فکر نمیکنم در امنیت زیاده روی کرده باشم.
    ببخشید منظوری به شخص خاصی ندارم، اما سواد و بینش عمومی در این زمینه واقعا کمه و کم کاری میشه.
    امنیت توی وب و اینترنت و شبکه یکی از اولویت های اصلیه. خیلی هم گسترده و ظریفه. و بیشتر برنامه ها در این زمینه کمبودهای زیادی دارن.

هرچیزی من در زمینهء امنیت مطالعه کردم و میگم، هیچ زیاده روی نمیبینم. نمیدونم چرا شما زیاده روی میدونید. اگر هر مورد خاصش رو بگید و دلیلش رو بیان کنید میتونم بگم که چرا بنظر من زیاده روی و افراط نیست.

من شخصا وقت و حوصله و امکاناتش رو نداشتم، وگرنه اگر میخواستم میتونستم هکر موفقی بشم و اونوقت بهتون نشون میدادم که از همین ضعفهای حتی به ظاهر بی اهمیت میشه سوء استفاده کرد.

حتی چند وقت پیش فکر این بودم یک روبات بنویسم همراه با کدهای نفوذ مخصوصی که طراحی میکنم که همینطور توی اینترنت بگرده و یکسری ضعفهایی رو که میدونم خیلی سایتها ممکنه داشته باشن و چطور میشه ازشون سوء استفاده کرد رو پیدا کنه و اطلاعات محرمانه مختلفی رو که میشه ازشون جمع آوری کنه. مثلا میشه حتی کوکی ادمین رو دزدید و لاگین کرد توی سایتشون.
    منتها همه اینا وقت و حوصله میخواد و یه آدم درست و حسابی و هدفمند هم انگیزش برای اینطور کارهای مبتذل و هک دوتا سایت و آدم معمولی زیاد نیست!!
    چند وقته دارم روی پروژهء رجیستر و لاگین خودم کار میکنم. حالا بعدش چقدر عمر و وقت داشته باشیم واسه اینطور کارها نمیدونم. واقعا عمر آدم کوتاهه و وقت آزاد هم کم!!
    شاید اینکه اینطور ضعفها کم مشکل پیش میارن یک دلیلش همین باشه.
    چون اونایی که سوادش رو دارن اکثرا دنبال چیزهای مفیدتر و جذاب تر از دید خودشون میرن یا بهرصورت سرشون به کارهای مهمتری گرمه. تعداد این آدمها طبیعتا اصلا زیاد نیست.
    ولی فکر میکنم مثلا سازمانهای اطلاعاتی طبیعتا اگر نیاز بشه از اینطور آدما دارن و استفاده میکنن. احتمالا سازمانهای تبهکاری پیشرفته هم همینطور.
    حالا عزیزم بله سایت من و شما واسه اونا ارزشی نداره که بخوان کاری باهاش بکنن و وقت یک متخصص قوی کمیاب رو بهش اختصاص بدن. تازه اغلب راههای زیاد دیگری هم دارن برای اطلاعات گرفتن و کنترل. ولی من میخوام بلد باشم اون نوع برنامه ای رو که درمقابل حمله های پیشرفته هم امنه بنویسم و چنین برنامه هایی بنویسم، نه برنامه های درپیت معمولی.
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱ مهر ۳۰ ۰۱:۳۰ عصر، توسط vejmad.)
    ۱۳۹۱ مهر ۳۰ ۰۱:۰۵ عصر
     تشکر شده توسط :
    ali786 آفلاین
    I'm learning to coding

اعتبار: 10
    تشکرها : 771
    ( 161 تشکر در 104 ارسال )
    ارسال: #6
    همه چیز را همه کس دانند ، تخصص در یک حوزه مفید تره
    هیچ میانبری وجود ندارد : حتی موزارت که در ۴ سالگی اعجوبه ای در موسیقی بود ، ۱۳ سال طول کشید تا بتواند اولین کار حرفه ای و جهانیش را بسازد ، محققان نشان دادند که برای متخصص شدن در بسیاری از زمینه ها (از شطرنج گرفته تا آهنگ سازی ، اپراتوری تلگراف ، نقاشی ، شنا ، تنیس ، …) حدود ۱۰ سال زمان لازم است
    ۱۳۹۱ مهر ۳۰ ۰۵:۳۸ عصر
     تشکر شده توسط :
    vejmad آفلاین
    عضو ارشد

ارسال: #7
    والا ما ایرانیها که اکثرا تمام کارهای یک سایت و اپلیکیشن وب رو انجام میدیم.
    اینطور نیست که مثلا یک نفر سمت کلاینت رو کار کنه و یک نفر سمت سرور و یک نفر امنیت و یک نفر SEO. البته اصلا من نمیدونم هماهنگ کردن اینا با هم چطور ممکنه! بنظرم کار سختی باشه یا یک نفر خبره و تقریبا همه فن حریف که مدیریت قوی هم داره باید انجامش بده.
    بنظرم نهایت تقسیم بندی ای که توی ایران دیده میشه (حداقل صحبتش میشه) بحث گرافیک و فلشه. بقیش رو دیگه ندیدم جایی تخصص جدا محسوب کنن و افراد مجزایی هر بخش رو انجام بدن. شاید فقط بعضی شرکتهای بزرگ و پولدار (و پارتی دار که راحت پروژه های آنچنانی میگیرن با قیمت آنچنان) اینطور باشه.

ضمنا اینکه بگیم اینترفیس و زیبایی ظاهری از امنیت اصولی مهمتره بازم خودش حرف کمی نیست و بحث داره.

حالا گذشته از اینا بالاخره شما متخصص درچی هستید؟
    من که همش رو اصولی تر کار کردم تاحالا!
    سواد پایه ای خوبی دارم. ولی تاحالا جنگول منگول بازی زیاد کار نکردم.
    رفرنس تمام ابزار کار رو کامل خوندم + کلی مخلفات دیگه. رفرنس CSS - HTML - Javascript - PHP - MySQL - Apache و حتی فلش و خیلی چیزهای دیگه که یادم نیست. فکر میکنم تقریبا چیزی نیست که بخوام و نتونم یاد بگیرم و انجام بدم (با سرعت و راحتی قابل توجه).

بعدم به من یکی که یک تخصص حال نمیده اصلا. آدم رو محدود هم میکنه.
    مثلا فردا اگر بخوام اون برنامه های هک و مک رو که گفتم بنویسم، خودم یک نفری میتونم همه کارش رو انجام بدم، حتی اگر برنامه با سی یا سی++ بخواد و برنامه های دسکتاپ. توی هیچی گیر نمیکنم. در سطح بالا باشه تا سطح پروتکل میتونم کار کنم (در این حد که حتی اگر تقریبا هیچ کد و راهنما و کتابی هم نباشه میتونم فقط از روی RFC کار کنم - قبلا نمونهء این کار رو انجام دادم).
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱ مهر ۳۰ ۰۶:۰۶ عصر، توسط vejmad.)
    ۱۳۹۱ مهر ۳۰ ۰۵:۵۹ عصر
     تشکر شده توسط :
    « قدیمی تر | تازه‌ تر »

ارسال پاسخ
    پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    IranPHP.org | تماس با ما | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | بایگانی | پیوند سایتی RSS