• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزمون آنلاین
سلام و درود بر شما
امید وارم همیشه سرزنده باشید.
من درحال ساخت یک آزمون آنلاین هستم اما یک سوال داشتم از شما:
همان طور که می دانید وقتی کسی در آزمون شرکت می کند دیگر نمی تواند دوباره آزمون بدهد برای همین مشکلاتی پیش می آید ، امکان دارد کاربری برای برق رفتگی ارتباطش قطع شود ولی اسم او در افرادی که آزمون دادند ثبت می شود و دیگر کاربر اجازه ی دادن آزمون دوباره را ندارد برای همین من می خواهم سیستمی بسازم که اگر دلیل قطعشدن ارتباط با آزمون منطقی بود دو باره اجازه ی آزمون دادن را داشته باشند.
چه طور می توان دلیل قطع شدن ارتباط را فهمید.
همچین چیزی را در یک اسکریپت پولی دیدمUndecided
با آرزوی موفقیت
مهربانی را وقتی دیدم که کودکی داشت دریا را با آب نبات کوچکش شیرین می کردHeart

اعتراف می کنم : وقتی کامپیوترو خاموش میکنم با موبایلم میام Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ای کاش یک دکمه ی ارسال به بالا مانند انحمن phpnuke هم این انجمن داشت تا با اسپم پست بی پاسخ را نیاریم بالا
اگر کسی بلده ممنون می شوم مطرح کند

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
برای اینکه ارتباط قطع بشه
طرف میتونه کانکشن رو قطع کنه یا کامپیوتر رو خاموش یا خیلی کارهای دیگه به صورتی که شما فکر کنید موجه هست
شما کمی سوالتون رو باز کنید
  پاسخ
تشکر شده توسط : ice_amir
به طور مثال اگر برق رفت اروری درباره ی برق رفتگی بدهد نه این که کامپیوتر توصت خود فرد خاموش بشه(همینم کافیه)
نقل قول:برای اینکه ارتباط قطع بشه
طرف میتونه کانکشن رو قطع کنه یا کامپیوتر رو خاموش یا خیلی کارهای دیگه به صورتی که شما فکر کنید موجه هست
بعد من نمی خواهم زندان راه بندازم و دقیقا از حال آزمون دهندگان خبر دار بشوم که.Big Grin
و سایت من عمومی هست و نه مخصوص یک مدرسه یا دانشگاه برای همین فکر نمی کنم کسی برای یک آزمون عمومی بخواهد برق کامپیوترش را قطع کند یا ارطبات با اینترنتش را قطع کند.
ممنونم از رسیدگیتان

پاسخ
تشکر شده توسط :
توی اسکریپت پولی دقیقا چی رو دیدین ؟
یعنی میگفت علت قطع ارتباط مثلا برق رفتن بوده ؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:توی اسکریپت پولی دقیقا چی رو دیدین ؟
یعنی میگفت علت قطع ارتباط مثلا برق رفتن بوده ؟
اینطور که من شنیدم این جوری بود
در همین حد که فقط بفهمم مشکل از برق رفتگی بوده یا قطعی برق نه خاموش شدن کامپیوتر توصت خود کاربر یا ارتباط از مودم یا سیم لن یا.. قطع شده باشد نه بسته شدن مرورگر توصت خود کاربر هم برای من کافی
به هر حال راه پیچاندن این کار زیاد هست ولی همین که کاربرانی که به مشکل بر خورده اند را پوشش بده کافیه.

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
شاید بشه یک کاری کرد
شما کوکی رو طوری قرار بدید که با بستن مرورگر از بین بره
خوب اگه طرف بیاد کانکشن رو قطع کنه و سوالات رو بخونه و دوباره وصل بشه و جواب رو ارسال کنه چون کوکی طرف هست معلومه کار خودشه
ولی اگر مرورگر رو بست یا کامپیوتر خاموش شد که اونم باز کوکی باید از بین بره (امتحان کنید) خوب مشکلش موجه بوده Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : ice_amir
فکر خیلی خوبی بود فقط برای:
نقل قول:شما کوکی رو طوری قرار بدید که با بستن مرورگر از بین بره
کوکی را باید با جاوا اسکریپت قرار بدم یا php

پاسخ
تشکر شده توسط :
کاربر میتونه کوکی رو پاک کنه یا اصلن سیستم عاملش رو لاگ آوت یا خاموش کنه و بعدن بیاد ادعا کنه برق رفته
اینکه کاربر واقعن برقش قطع شده یا نه رو با ابزارهایی مثل غیب گو و اجنه میشه فهمید نه با کوکی و کدنویسی!
روال منطقیش به نظر من اینه: با توجه به نوع آزمون و تعداد سوالات، شما یه بازه زمانی در اختیار کاربر قرار میدید که کاربر باید ظرف اون وارد سایت بشه (سر جلسه حاضر بشه) و آزمون بده. تا وقتی هم که کاربر آزمون رو نهایی نکرده (برگه امتحان رو تحویل نداده) اطلاعات رو فقط توی سشن ذخیره میکنید و بعد از نهایی کردن هرجایی که دوست داشتین ذخیره می کنید.
در دنیای واقعی هم همینطوره، این که شخص سر جلسه امتحان حاضر نشه یا برگه رو تحویل نده به مجریای امتحان ربطی نداره. ایضن به شما مربوط نیست که طرف برقش رفته، سیستمش ترکیده، کابل فیبر نوری شهرش رو موش خورده یا هر چیز دیگه ای.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:کاربر میتونه کوکی رو پاک کنه یا اصلن سیستم عاملش رو لاگ آوت یا خاموش کنه و بعدن بیاد ادعا کنه برق رفته
اینکه کاربر واقعن برقش قطع شده یا نه رو با ابزارهایی مثل غیب گو و اجنه میشه فهمید نه با کوکی و کدنویسی!
دوست عزیز ممنونم از پاسختان ولی باز من که گفتم:
نقل قول:به طور مثال اگر برق رفت اروری درباره ی برق رفتگی بدهد نه این که کامپیوتر توصت خود فرد خاموش بشه(همینم کافیه)
نقل قول:
برای اینکه ارتباط قطع بشه
بعد من نمی خواهم زندان راه بندازم و دقیقا از حال آزمون دهندگان خبر دار بشوم که.Big Grin
و سایت من عمومی هست و نه مخصوص یک مدرسه یا دانشگاه برای همین فکر نمی کنم کسی برای یک آزمون عمومی بخواهد برق کامپیوترش را قطع کند یا ارطبات با اینترنتش را قطع کند.
ممنونم از رسیدگیتان
و بعد من گفتم:
نقل قول:به هر حال راه پیچاندن این کار زیاد هست ولی همین که کاربرانی که به مشکل بر خورده اند را پوشش بده کافیه.
برای مثال طرف می تواند یک بار با کامپیوتر یک فرد دیگه و با یک یوزر دیگه آزمون بده و بعد جواب سوالات را ور دارد البته با عکسی از صفحه که نکنه سوات رندوم باشد بعد با یوزر اصلیش آزمون بدهد.
من نمی خواهم زیاد بد بین باشم و هی بگم نکنه از این روش بپیچونه و بعد بگم پس بهتر این برنامه را نزارم

پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان