• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آدرس لینک فارسی یا انگلیسی برای سئو؟
برای آدرس های لینک، استفاده از کلمات انگلیسی در سئو تأثیر بهتری دارد یا فارسی؟
مثل:
کد:
www.example.com/products
یا
کد:
www.example.com/محصولات
سالهــــا مـــــى گــــــذرد، حادثه ها مى آید
انتظـــــار فـــــــرج از نیمـــــه خــــــرداد کشم

[عکس: ShowPicture.aspx?ID=52750d12-5d92-4286-9...height=100]
تشکر شده توسط :
فکر نکنم زیاد فارسی یا انگلیسی بودنش تاثیر گذار باشه ، شما سعی کنید مرتبط با موضوع باشد.
اگر فارسی هست فارسی بنویسید .
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
تشکر شده توسط :
فارسی که فارسیه.
دیشب روی سایت یکی از دوستان کار برای رتبه اش کار می کردیم. این بنده خدا یه سایت سفارش داده بود به یه شرکت تهرانی اونها هم براش یه cms را بالا بردند. این بنده خدا تو زمینه کاری خودش یه سایتی دیده بود که می خواست سایت خودش هم دقیقا مثل اون باشه که تقریبا همینطور هم است. ولی برای سئو اون بالاتر میاد ولی برای دوستم نه. هر چی چک کردم دیدم که اون سایته لینک هاش همه انگلیسی بود و نه فقط اون بلکه چند تا سایت دیگه که رتبه بالایی دشتند همه انگلیسی بود. گفتم شاید به خاطر این باشه؟

تشکر شده توسط :
والا چه عرض کنم اگه دقت کرده باشید توی گوگل که جمله ای رو سرچ کنید ، پائینش ترجمه انگلیسیشم آماده برای جستجو میاده و خودش لینک ها رو ترجمه و جستجو رو انجام میده .
من خودم به شخصه لینکهای انگلیسی رو ترجیح میدم
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
تشکر شده توسط : hamid_80386
به نظرم، البته فقط به نظرم بسته به کلمه کلیدی داره که کاربر جستجو میکنه("محصولات" یا "product")
البته گوگل الان انقدر قدرتمند شده(از نظر هوش مصنوعی) که متوجه میشه "محصولات" و "product" یه معنی میده.
غایب
تشکر شده توسط : hamid_80386
همونطور که رضا و احسان گفتند، گوگل کلمات ترجمه پذیر رو ترجمه میکنه خودش، اینه که نیاید زیاد فرقی کنه

ولی خب روی بعضی از مسائل باید به فارسی یا انگلیسی بودن حساس شد

مثلاً وقتی اسم اشخاص رو میزنید، طبیعتاً ترجمه ای وجود ندارد و باید دید مثلاً "خسرو شکیبایی" بیشتر به فارسی قرار سرچ بشه یا لاتین، که خب طبیعتاً تو این مورد فارسی...

در ضمن باید به سئو یه کم فرصت داد، همه سایت ها قرار نیست به سرعت بالا بیان، باید به گوگل فرصت داد...
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
تشکر شده توسط : Reza shgninc
من تحقیقات زیادی راجع به سئو داشتم و با اطمینان می گم فارسی!

ساده است مخاطبان شما فارس زبان هستند و کلمات فارسی سرچ خواهند کرد البته گوگل مترجم داره و 'محصولات' را به produce مرتبط می دونه اما همیشه 'محصولات' را در جستجوها فارسی دارای ارزش بیشتری تلقی خواهد کرد.

البته فراموش نکن محتوای صفحه خیلی خیلی خیلی خیلی بیشتر از آدرسش اهمیت داره!!!
ترس تنها احساسی است که دروغ نمی گوید! Confused http://www.tarsoo.ir ترسناک ترین سایت ایرانی
تشکر شده توسط : shgninc zoghal farhadfery
(۱۳۹۲ فروردین ۱۰, ۰۵:۱۰ ب.ظ)hamid_80386 نوشته: ...
در ضمن باید به سئو یه کم فرصت داد، همه سایت ها قرار نیست به سرعت بالا بیان، باید به گوگل فرصت داد...
ممنون. آخه چیزی که هست اینه که سایت این بنده خدا قبلا رتبه بالایی داشت و در همون صفحه اول می آمد ولی با مرور زمان رفته عقب.
اون فرصته دیگه رفته!!!

تشکر شده توسط :
خب مگه نمیگید بعضی CMS رو تازه عوض کردید؟
پس اون محتوی هم دیگه رفته دیگه
در ضمن به بحث ریدایرکت ها هم توجه کنید
اگه قبلاً لینک هایی داشتید که رفتن تو یه صفحه با نام جدید، باید ریدایرکت بشن که گوگل امتیاز منفی نده
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
تشکر شده توسط : zoghal
من هم فارسی بودن آدرس رو برای محتوای فارسی تاثیر گذار می دونم.

البته توجه داشته باشید کع الان مبحثی به اسم سئو منفی هم وجود داره. که در این مباجث شما اعتبار منفی می گیرید. مثل لینک کردن های بی مورد.
از گوگا آنلایزر و وب مستر تولز بهره بگیرید
تشکر شده توسط : hamid_80386 shgninc

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان